Bioenergija je najprirodniji put lječenja

MASTER: DR.LEE XIANG MING

Doktor, kirurg, ortoped, akupunkturista, bioenergetičar, Kung fu i Qi gong majstor. Stručnjak za Tui na masažu i tradicionalnu kinesku medicinu (TKM), iscjeljivanje bojama, zvukom i vibracijama, kao i lječenje biljem i travama. U duši je veliki umjetnik, slikar, kuhar…

Posjeduje certifikat za najboljeg bioenergičara u Europi i međunarodni certifikat za liječenje i školovanje budućih iscjelitelja u svijetu. Jedan je od samo nekolicine ljudi u svijetu, koji je ocjenjen sa najvišom ocjenom 6, od kojih su dosada drugi dobivali najveću ocjenu 4.

Liječio je posljednjeg kineskog Cara Pu Jia. U Hrvatskoj lječi poznate ličnosti pjevače, političare…

Veliki dio karijere proveo je u Pekinškoj središnjoj bolnici, te kasnije na institutu međunarodnog društva za prirodnu medicinu u Tokiju, gdje je bio predavač.

Lječi uz primjenu misli, bioenergijom, prirodne terapije, biljem, pojačava djelovanje akupunkture strujom, Qi Gongom, tradicionalnom kineskom medicinom, Tui na masažom…

Napisao je nekoliko knjiga o meditaciji i Qi Gongu, te odlazi i sam u planine u izolaciju da se regenerira i meditira po nekoliko dana.

Svoje učenje započeo sa 6 godina od pustinjaka i Tao redovnika, Kung fu, Qi Gong, Tao i Buda meditaciju…

U Hrvatsku je došao davne 1992.godine, gdje djeluje već 24 godine. Oženjen je za Zagrepčanku i ima dvoje divne djece. Kćer Lea, svjetska je prvakinja u mačevanju, dok je sin Leo europski prvak u istoj disciplini. Od malih nogu uče s tatom tehnike Kung fua i Qi gonga.

Suradnja između Hygeia spa i Leeja počinje 2006.god., prije 10 godina, kada je održavao seminare u Rijeci, gdje je nesebično prenosio znanje o različitim vještinama. Od tada, njegova učenica Jasna, uspješno pomaže svojim klijentima prvo u Rijeci, a sada i u Lovranu i Opatiji.

Prošli vikend, ugostila ga je Villa Eugenija u Lovranu, Hygeia spa, s asistenticom Jasnom, gdje je lječio potrebite. Pokazalo se kao velika pomoć u ovom kraju tako da je odlučio doći ponovno, sredinom maja. Kako se dobar glas čuje daleko, počeli su stizati pacijenti i iz Istre i Slovenije.
Zahvalan je velikom odazivu ljudi i ukazanom povjerenju i pohvalio Lovran kao jedno divno mjesto za boravak.

Namjera njegovog dolaska je bila zbog seminara, koji obuhvaćaju nekoliko radionica koje uključuju rad na sebi i pomoć drugima:
BIOENERGIJA – kako koristiti svoj potencijal i univerzalnu energiju za lječenje
TUI NA – uvod i osnovne točke po meridijanima za oslobađanje napetosti i stresa
LJEČENJE BOJAMA – boje aure i čakri, koje boje koristiti kod različitih tegoba
LJEČENJE ZVUKOM I VIBRACIJAMA – određene frekvencije utječu na naš organizam, kako uskladiti vibracije u tijelu i što nam koji zvuk govori
CHI GONG – balansiranje čakri, punjenje i pražnjenje energije, čiščenje od različitih negativnih utjecaja, zaštita.

U razgovoru i uvodnom predavanju s klijentima, uvidio je da je zapravo rad na sebi teško prihvatljiv većini, kako je lakše da nam netko drugi rješava naše probleme, nego da naučimo samopomoć.

Sljedeći poduhvat mu je polako uvoditi radionice i upoznavati s raznim tehnikama, tako da će odžati jedan seminar u maju na temu Qi gong vježbe i balansiranje energije u trajanju od dva sata, po simboličnoj cijeni od 100kn, da se odazove što veći broj ljudi. Ostale dane primati će pacijente na lječenje.

Ukratko o bioenergiji i Qigongu: Energija ili chi duž kanala cirkulira u meridijanima, kada slobodno teče, chi donosi svježu, jaku energiju i odnosi istrošenu, negativnu energiju zajedno s toksinima. Balansira prirodnu ravnotežu yina i yanga i četrnaest meridijana koji teku u tijelu. Postiže se mir i psiho-fizičko blagostanje i ima iscjeljujuću moć. Qi gong nam pomaže u otvaranju i zatvaranju čakri, kao i zaštita od neželjenih vanjskih energetskih učinaka. Iscjeljujući tretmani rade se prema osjetljivosti terapeuta i klijenta, balansiranje energetskog polja svake individue. Pojačava se učinak i osjećaj bioenegetskog polja i univerzalne kozmičke energije.

Učinci terapija i lječenja bioenergijom i akupunkturom: Ujedinjuje duhovne, filozofske i medicinske aspekte tijela. Uspostavljanje balansa energetskih tokova u tijelu.Učinak njegovih tretmana je u prevenciji, terapiji i rehabilitaciji kod kroničnih i akutnih tegoba. Tretira zajedno psihološke i fizičke poremećaje (psihosomatske)

Ublažava i lječi bolesti kao što su: depresija, tjeskoba, mučnina, glavobolje, migrene, grčevi, bolovi u vratu, u leđima, išijas, reuma, artritis, spondiloza, kifoza, lordoza, bolovi u zglobovima, gležnjevima, uganuća, nepokretnost. Pomaže pri liječenju traumatskih poremećaja, respiratornih, cirkulatornih, kroničnih bolova, gubitak funkcije dijela ili cijelih ekstremiteta, ukočenost zglobova i mišića, oteklina, groznice, umor i manjak energije… slabokrvnost, slabovidnost, neplodnost, menopauza, tlak, srčane tegobe, neravnoteža žljezda, otežan rad organa, lječi tumore, ciste,…i mnogo više.

Dobro je za: oslobađanje od stresa, opuštanje mišića i živčanog spleta, poboljšanje cirkulacije krvi i limfe, za mršavljenje, stimulira prokrvljenost u atrofiranim djelovima mišića, tonificira. Pomaže nakon ozljeda, istegnuća mišića i tetiva, potiče rad metabolizma, te pomaže tijelu da eliminira suvišnu tekućinu i toksine, pomaže pri uklanjanju zamora, smanjuje mišićnu napetost i doprinosi boljoj fleksibilnosti, jača kosti, pomlađuje, uklanja i teške kronične bolesti…