NAUČITE ENGLESKI ZA 7 DANA

JEDNOSTAVNA METODA KAKO ZA 7 DANA NAUČITI BILO KOJI JEZIK

Ok, svi pretjeruju pa moram i ja. Vjerojatno nećete za 7 dana naučiti neki strani jezik, ali za 7 dana možete izvrsno naučiti gramatiku bilo kojeg jezika. A onda vam treba par mjeseci ili godina dana da naučite jedan strani jezik.

Književnici i lingvisti kažu da se u svakodnevnoj komunikaciji koristi 20.000 riječi. Pomoću metode super pamćenja naučit ćete ih vrlo lako.

Godišnje možete bez problema naučiti po jedan jezik. Za 10 godina ste poliglot.

Moj prijedlog je da prvo krenete od gramatike. Za tjedan dana ćete s lakoćom uspjeti slagati jednostavne rečenice.

Izvrsna metoda je Tesla English:

Oni su na youtube postavili 40 besplatnih lekcija.
Kažu da je klasično učenje vrlo neučinkovito i često zahtjeva 20 godina učenja, a netko ni onda ne progovori. Dalje tvrde da umjesto 5, 10 ili 15 godina klasičnog učenja možemo naučiti za samo 2 mjeseca.

Engleski jezik je vještački napravljen jezik između petstote i šestote godine naše ere i on je pravljen isto kao i esperanto i mi smo uspjeli pronaći shemu kako je pravljen engleski jezik. Ako znamo shemu možemo jako lijepo i brzo naučiti jezik.

Da bi progovorili engleski jezik potrebne su nam tri stvari:
1. Gramatika
2. Riječi
3. Izrazi

Uvodno izlaganje

Ako nemate novaca da platite TESLA English lekcije slijedite moje savjete.

GRAMATIKA
Prvo naučite gramatiku po TESLA metodi:
Tesla English:

Napravite bilješke i skenirajte slike sa videa. Bilješke si možete napraviti u Wordu. Mislim da su rekli ako platite tečaj dobivate njihovu knjigu sa svim materijalima.

Izgovor riječi
Ako ste potpuni početnik ipak je zgodno početi sa laganim vježbama izgovora:

Poslušajte izgovor i ponovite za njima. Pokušajte točno oponašati intonaciju i naglasak. Sjetite se samo kako smiješno zvuči kada čujete nekog stranca kada kaže nešto na lošem hrvatskom.

Napredno učenje jezika

Zatim skinite dvojezičnu knjigu: Neobičan slučaj dr. Jekylla i gospodina Hydea (The strange case of Dr Jekyll and Mr Hyde), te ju isprintajte. Sa lijeve strane je engleski tekst, a sa desne strane prijevod.

https://kupdf.net/download/dr-dzekil-i-mr-hajd-paralelni-tekst_59f1ff41e2b6f5604ea71878_pdf
(Iako je djelo u javnoj domeni, prijevod inače spada pod kopirajt. Knjigu na Hrvatskom možete kupiti u knjižarama ili ju posuditi u knjižnicama.)

Prvo pročitajte knjigu na hrvatskom jeziku, a zatim učite prijevod rečenicu po rečenicu, odlomak po odlomak. Istovremeno vježbajte izgovor prema videu koji sam stavio ispod.

Chapter 1 – Dr Jekyll and Mr Hyde Audiobook (1/10)

Na youtube imate 10 ovakvih audio videa.

Zanimljivo je pogledati i istoimeni film. Ima nekoliko verzija tog filma.

“Dr. Jekyll and Mr. Hyde” (1920) John Barrymore

Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1941) – Call It the Soul! Scene (1/10) | Movieclips (Možete uključiti prijevod na sve jezike?

The Two Faces of Dr. Jekyll (1960) – Christopher Lee – Hammer Horror (Subtitle na svim jezicima i možete odabrati HD kvalitetu)
When Dr Henry Jekyll begins experiments to reveal the hidden, darker side of man he uncovers a murderous alter ego. Based on Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde by Robert Louis Stevenson.

Strange Case of Dr Jekyll & Mr Hyde 1968

Dr Jekyll and Mr Hyde | Horror Sci-Fi Movie (2008.)

Dr Jekyll and Mr Hyde (subtitled) – Subtitl je na engleskom. Možete dodati automatski prijevod i imati istovremeno engleski i hrvatski subtitle.

Dr Jekyll and Mr Hyde – TV 1980 David Hemming Lisa Harrow, Ian Bannen, Clive Swift and Diana Dors. (Uključite engleski subtitle i vježbajte izgovor)

Dr Jekyll and Ms Hyde 1995

Dr. Jekyll and Mr. Hyde with Michael Caine

Without a Clue 1988 1080p Michael Caine, Ben Kingsley, Jeffrey Jones (subtitle na svim jezicima)

CRTANI FILM NA SRPSKOM: Doktor Džekil i Mister Hajd
https://www.youtube.com/watch?v=2uEmvMxk9O8

Neobičan slučaj dr. Jekylla i gospodina Hydea, uz Otok s blagom, ide u red najvećih uspjeha engleskog pripovjedača Roberta Louisa Stevensona (1850.-1894.) i predstavlja klasično djelo svjetske literature. U toj dužoj pripovijetki objavljenoj 1886. godine pisac razvija ideju o dvojnosti čovjekove prirode prikazujući uglednog građanina dr. Jekylla koji se pomoću neobičnog napitka pretvara u poročnu nakazu – Hydea. Premda su se ovim motivom bavili mnogi književnici (Poe, Dostojevski…), upravo su Jekyll i Hyde postali arhetipovima, amblematskim označiteljima čitave galerije literarnih likova. Sablasno-jezovita atmosfera i napetost, koju pisac postiže samim otkrivanjem te neobične dvostrukosti, odnosno elementi kriminalističke i horor priče čine ovu Stevensonovu prozu privlačnom i današnjem čitatelju. Neobičan slučaj dr Jekylla i gospodina Hydea objavljen je do sada u dva hrvatska izdanja (posljednje je Zorino izdanje iz 1954. godine u prijevodu Ise Velikanovića), dok se ovo izdanje pojavljuje u novom prijevodu Ljiljanke Lovrinčević.

Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde (Čudnovati slučaj dr. Jekylla i g. Hydea), kasnije poznatija po skraćenom naslovu Dr. Jekyll and Mr. Hyde (Dr. Jekyll i g. Hyde je horor pripovjetka škotskog književnika Roberta Louisa Stevensona originalno objavljena 1886. godine. Radnja prikazuje kako ugledni londonski liječnik dr. Henry Jekyll eksperimentira sa serumom koji bi ga trebao izliječiti od zlih nagona u njegovom karakteru, ali kao rezultat konzumacije se transformira u fizički deformirani, nasilni i izopačeni lik “g. Hydea”. Priča je nakon objavljivanja doživjela ogroman uspjeh te je prevedena i adaptirana na niz jezika, i danas predstavlja najpoznatije Stevensonovo i jedno od najpoznatijih djela horor i SF književnosti. Izraz “Jekyll i Hyde” je poslije ušao u niz jezika kao sinonim za dvostruku ličnost, odnosno neobjašnjive promjene u nečijem karakteru i moralnim shvaćanjima.
– https://sh.wikipedia.org/wiki/Strange_Case_of_Dr_Jekyll_and_Mr_Hyde

Čudan slučaj dr. Jekyll i gospodina Hyde bitnih pitanja

  1. Jesu li ljudi inherentno (prirodno) dobri, ili zli? Zašto?
  2. Koje su neke od tama koje se mogu naći u ljudskoj duši?
  3. Kakvih je “čudovišta” društvo najviše strah?
  4. Kada znanost prelazi granicu u “neetičko”?
  5. Kada sloboda postaje opasna?
  6. Kako ljudi puštaju pare (ispušni ventil)? Pomaže li to? Zašto?

AUDIO NA SRPSKOM JEZIKU: Robert Luis Stivenson DOKTOR DŽEKIL I GOSPODIN HAJD 1985
https://www.youtube.com/watch?v=9G8Oj0EoZgY